از نطر آماری کودکان یکی از محبوب ترین سوژهای عکاسی در دنیا هستند .این محبوبیت نه فقط برای والدین و بیننده عکسهای کودک بلکه برای برخی از عکاسان حرفه ای پرتره هم  صادق است  . مهربانی  و جذابیت در کنار  چهره زیبا و معصوم کودکان  از مهم ترین ویژگیهای محبو بیت تصاویر آنها در بین بینندگان است .

داشتن مهارت  برای تهیه یک پرتره خوب  از کودکان لازم است ،خواه این عکس ها توسط یک عکاس پرتره در آتلیه گرفته شود یا توسط والدین آنها در منزل .
داشتن صبر و حوصله و آمادگی مستمر در پشت ویزور دوربین عکاسی از واجبات  است چون ممکن است به صورت لحظه ای کودک از نظر ژست و میمیک صورت در موقیت مناسبی برای عکاسی قرار گیرد که عکاس باید سریعا آن لحظه را ثبت کند (شکار لحظه ها ) .
طبیعت کودکان به شکلی است که دائما در حال حرکتند و شما شاید کمتر بتوانید کودکی را در مقابل دوربین ثابت نگه دارید لذا جهت جلو گیری از تار شدن عکسها همواره در هنگام عکاسی از کودکان باید کلیه تنظیمات دوربین عکاسی خود ، از قبیل سرعت شاتر و اندازه دیافراگم را برای عکاسی در مود سوژهای متحرک تنظیم کنید  .
تعیین پشت زمینه عکسهای  کودکان و وجود دکور ها و اسباب بازی های درون کادر رابطه مستقیمی با سلیقه عکاس و بیننده عکس دارد . و معمولا قانون واحدی در تعیین این موارد وجود ندارد . اما به نظر نویسنده پرهیز از دکور ها و پشت زمینه های شلوغ در هنگام عکاسی از کودک نتیجه ای بهتر در  زیبا یی  عکس آنها  دارد . چون کودکان به اندازه کافی  ازچهره و طبیعت زیبایی برخوردارند و  نیازی به هیچ ابزاری در عکاسی از آنها نیست و میتوان با کمی خلاقیت در ترکیب بندی کادر و نورپردازی  عکس  اثر زیبایی را ثبت کنید .
در ادیت و رتوش عکسهای کودک بسیار محتاط باشید چون رتوش زیاد در چهره کودکان نتیجه ای معکوس به بار می آورد ( آور روتوش ) پوست صاف کودکان بهترین حالت برای عکس آنها ست و استفاده زیاد از روتوش  می تواند سبب از بین رفتن بافت طبیعی پوست  آنها شود .


IP شما 54.205.254.108
پنج شنبه, 27 شهریور 1393 02:03
کاربران آنلاین
1

┘ اعضا آنلاین
0

┘ میهمانان آنلاین
1

امروز
6
دیروز
54
این هفته
340
هفته گذشته
401
این ماه
1125
ماه گذشته
2816
کل
3941

نظر شما در مورد سایت

عالی - 12%
خوب - 40%
متوسط - 36%
ضعیف - 8%
بد - 4%

Total votes: 25
The voting for this poll has ended on: 06 سپتامبر 2012 - 00:00

ورود به سایت